Brak pluginu Flash

Alauda Pracownia Muzyczna

Dziewulskiego 12
87-100 Toruń
504 239 842
alauda.pracownia@yahoo.com
alaudapracownia.blogspot.com

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dzieci. Wiedzieli już o tym starożytni Grecy – dźwięki towarzyszyły im w każdej dziedzinie życia. Ponieważ czuli, że MUZYKA ulepsza ich dusze, leczy postawy, dodaje odwagi i wiedzy.

Dziś zapominamy o szczególnych właściwościach jakie ma ta dziedzina sztuki, a przecież w dalszym ciągu muzyka odgrywa kluczową rolę w życiu każdego z nas. Ma walory edukacyjne i lecznicze, zatem powinna towarzyszyć dzieciom od najwcześniejszych lat.


Zazwyczaj edukacja muzyczna dzieci rozpoczyna się dopiero wraz z przystąpieniem maluchów do edukacji przedszkolnej. Aby wypełnić tę lukę nauczania, firma ALAUDA proponuje zajęcia muzyczne, które kierowane są do dzieci najmłodszych – od wieku niemowlęcego, do wczesnoprzedszkolnego.

Na zajęciach ALAUDY dzieci rozwijają swoją muzykalność, dzięki czemu wykazują większe zainteresowanie muzyką, lepiej ją rozumieją, łatwiej potrafią się przez nią wyrazić. Poza tym zajęcia muzyczne rozwijają wrażliwość i kreatywność dzieci, otwiera je na nowe dźwięki, uczą słuchania, współdziałania muzycznego. Dzięki naszym zajęciom dzieci mogą wyrazić swoje emocje poprzez wspólne muzykowanie i śpiew. Prócz wyzwalania inicjatywy muzykowania, dzieci uczą się koncentracji poprzez skupianie uwagi na poszczególnych zadaniach i przedmiotach, a nauka piosenek wzmacnia pamięć najmłodszych. Dostarczane dzieciom bodźce wzrokowe, słuchowe, dotykowe, połączeniu z muzyką wspaniale wpływają na rozwój maluchów, dzieci szybciej uczą się mówić, nabierają koordynacji ruchowej.

Zajęcia dzieci i rodziców wzmacniają poczucie ich więzi. To także zbiór pomysłów w jaki twórczy sposób można spędzić czas wolny z dziećmi. Wspólna zabawa z maluchami sprawia, że muzyka staje się dla dziecka czymś naturalnym, śpiew i gra na instrumentach muzycznych dostarczają dzieciom dużej przyjemności.

Poza tymi walorami, maluchy mają szanse poznać inne dzieci, przełamać pierwsze bariery i wstyd. I oczywiście rodzinne zajęcia muzyczne sprawią jednym i drugim bardzo dużo radości. Na zajęciach dzieci będą miały możliwość poznać różne ciekawe instrumenty muzyczne, uczyć się prostych piosenek i kołysanek, bawić się z rodzicami przy dźwiękach muzyki klasycznej, rozwijać słuch poprzez słuchanie, rozróżnianie dźwięków, zabawy muzyczno-rozwojowe specjalnie dostosowane dla najmłodszych.

Zajęcia ALAUDY odbywają się w piątki w Klubie Osiedlowym JANTAR na Rubinkowie.

Skomentuj:

Imię/nick:
Komentarz:


Strony internetowe oraz pozycjonowanie | Neokom Toruń